27 Sie 2018

Koresponduj swobodnie, a historia e-mail sama zapisze się w karcie klienta w bazie crm

integracja z dowolnym programem pocztowym w crm
Jeżeli zależy nam na pełnej integracji programu pocztowego z systemem crm, to w przypadku OptimaSales możemy czuć się swobodnie i używać dalej dowolny, ulubiony program pocztowy (np. MS Outlook, Gmail, Thunderbird). Zakres integracji w standardzie obejmuje: temat i treści e-maila wraz z załącznikami oraz obsługę różnych konfiguracji formy przesyłania e-mali (do, kopia, kopia ukryta) i podpinania tego do klienta. U nas nie znajdziesz dodatkowych opłat za podstawową integrację, wszystko jest w cenie korzystania z programu OptimaSales!

Po dokonaniu integracji (co sprowadza się do wpisania jedynie konfiguracji konta pocztowego w programie crm), wiadomości e-mail z automatu zapisują się w bazie crm w karcie klienta. Co więcej, dzieje się to nawet wtedy gdy niezależnie z jakiego urządzenia piszesz lub odpisujesz na e-maile.

Po prostu odpisujemy z poziomu pc, laptopa czy telefonu, a historię wiadomości od razu znajdziemy w karcie danego klienta w programie OptimaSales CRM. Odszukanie e-mail też nie stanowi problemu, bo możemy wykorzystać do tego mechanizmy filtrowania po treści lub grupowania po dacie ostatniego kontaktu e-mailowego.

Dzięki temu natychmiast wiemy w jakiej sprawie, co i z kim pisaliśmy ostatnio i co z tego wynika. Znika potrzeba przeszukiwania programu pocztowego. Wystarczy, że otworzymy kartę klienta i od razu w zakładce E-mail znajdziemy e-maile, bądź na liście kontaktów pogrupujemy ostatnie zdarzenia e-mailowe. Jest również zbiorcza lista e-mail wraz z mechanizmami szukania, grupowania i filtrowania.

integracja z dowolnym programem pocztowym

Jak pisaliśmy wcześniej, OptimaSales CRM to następca naszego Sales Partner (14 lat doświadczeń). Tak jak w Sales Partner i wielu innych programach trudno dziś znaleźć tak pomocną i praktyczną funkcjonalność w zakresie integracji z dowolnym programem e-mail.

Jak wiemy, w dzisiejszych czasach swobodna korespondencji z poziomu ulubionego programu pocztowego wraz z automatycznym zapisem w historii do programu crm usprawnia i umila pracę. Jeżeli to dobrze działa.

Program crm OptimaSales zostało przetestowane i jest używane przez polskich użytkowników, jeżeli chcesz, to możesz sam za darmo spróbować. Zapisz się na demo crm…?

Zerknij tutaj…/a> na pełną listę dostępnych funkcji w OptimaSales CRM