• W naszym programie crm użytkowniki może generować różnego typu faktury. W powiązaniu z zamówieniem od klienta może tworzyć faktury zaliczkowe oraz końcowe rozliczeniowe. Dzięki temu łatwo jest zarządzać całym zamówieniem opłacanym poprzez zaliczki. Każdy rodzaj faktur może być wysyłany pojedynczo lub zbiorczo w różnych formatach pliku (jako załącznik lub jako link do pobrania).
  • Użytkownik może pominąć tworzenia zamówienia i od razu tworzyć z ofert wygranych faktury proformy na następnie zamieniać je na faktury VAT. Przydaje się to dla osób, które większości sprzedają usługi.
  • W programie są dostępne również faktury korekty oraz duplikaty. Każdy typ faktur może przyjąć swój indywidualny wygląd zgodny z kolorystyką firmy użytkownika. Użytkownik ma na to wpływ w dowolnym momencie. Modyfikacje można wykonać samemu w dostępnych szablonach lub tworząc własne.
  • Moduł zamówienia i faktur jest dostarczany jako opcja zwiększająca podstawową funkcjonalność programu. Nie występują w konfiguracji podstawowej OptimaSales CRM.
  • Wszystkie typy faktur posiadają własne numerowanie, odrębne numerowanie. Przed rozpoczęciem pracy możemy nadać jemu odpowiedni format oraz określić od jakiego numeru ma być numerowany pierwszy dokument w danej kategorii. Dzięki temu przejście z innego programu pozwala zachować ciągłość w numeracji.
  • W kartach faktur użytkownik znajdzie wszystkie niezbędne informację w układzie zakładek. Korespondencję e-mail, notatki oraz dokumenty powiązane powiązane z daną fakturą. Dzięki temu łatwo i szybko możemy się zorientować co z daną fakturą było wykonywane.
  • W programie dostępna jest również lista faktur wraz z możliwością grupowania i filtrowania danych. To sprawia, że użytkownik w prosty i przejrzysty sposób może monitorować faktury i wydatki według dowolnych kryteriów.
  • Budowa programu również pozwala by z poziomu karty klienta lub dostawcy mieć łatwy wgląd w dokumenty z nim związane. Dzięki temu wgląd w płatności jest łatwe i natychmiastowe podczas rozmowy rozmowy telefonicznej.