Jak możemy wysłać lub otrzymywać zaproszenia e-mail na wydarzenia (działania) wraz z ich zapisem w kalendarzu?

Kalendarz OptimaSales poprzez zaproszenia na e-mail w formacie .ics łatwo współpracuje (w dwóch kierunkach) z różnymi znanymi kalendarzami.

Dzięki tej funkcji możemy używać OptimaSales nie tylko do planowania własnych działań w powiązaniu z wybranymi kontaktami oraz sprawami, ale także użyć ją do wysyłania i odbierania zaproszeń w związku z planowanymi wydarzeniami. Wydarzenia to różne typy działań, które znajdują się w programie. Możemy korzystać z istniejących lub tworzyć własne.

Planując czy to spotkanie, prezentację czy to rozmowę telefoniczną możemy wysłać zaproszenie do naszego kontaktu (klienta) wybierając treść zaproszenia lub odwrotnie, gdy odbierzemy takie zaproszenie e-mail na wydarzenie od klienta to możemy na jego podstawie, od razu w kalendarzu OptimaSales, stworzyć takie działanie.

Nasz klient, jeżeli korzysta z MS Outlook, MS Exchange, Google, Thunderbirda, Apple lub innego typu kalendarza, a nawet jeżeli używa kalendarza OptimaSales, to po odebraniu naszego zaproszenia w formacie .ics, oraz za swoją zgodą, takie zaproszenie z wydarzeniem wpisze do jego kalendarza wraz ze szczegółami. Nie będzie musiał tego ręcznie planować. Dzięki temu planowanie spotkań i innych wydarzań w kalandarach po obu stronach staje się tanie i łatwe oraz zintegrowanie z całą bazą klientów. Takie wydarzenie, po zaakceptowaniu odbiorcy, wpada do jego kalendarza, a więc jest małe prawdopodobieństwo, że którejś ze stron coś umknie, tym bardziej, że można jeszcze działaniu przypisać alert (alarm, powiadomienie).

Poniżej w kilku krokach pokazujemy jak użyć tej funkcji wysyłania i odbierania zaproszeń, które przychodzą na e-maila…

Uwaga: Dostęp do treści tylko dla zalogowanych użytkowników w programie OptimaSales. Zaloguj się i odśwież tę stronę. Więcej o tym tutaj...