Konto pocztowe IMAP w OptimaSales wraz z automatycznym zapisem e-mail

Czym różni się IMAP od POP3?

Protokół IMAP (ang. Internet Message Access Protocol) to jeden z dwóch najpopularniejszych protokołów służących do odbierania wiadomości pocztowych. Umożliwia on programom obsługującym pocztę dostęp do wiadomości przechowywanych na serwerze pocztowym. IMAP umożliwia zarządzanie wieloma folderami pocztowymi oraz pobieranie i operowanie na listach znajdujących się na zdalnym serwerze.

Drugi to protokół POP3 (ang. Post Office Protocol 3) – prosty protokół, który umożliwia tylko pobieranie wszystkich nieodebranych wiadomości i kasowanie poczty, w zasadzie pracujący w trybie offline. Protokół IMAP jest bardziej nowoczesny i funkcjonalny niż POP3. Obsługuje zarówno tryb online, jak i offline. Obecnie większość dostawców usług pocztowych obsługuje IMAP.

Jakie korzyści uzyskasz z używania protokołu IMAP?

Protokół IMAP obsługuje zarówno operacje online, jak i offline. Wiadomości mogą być przechowywane na komputerze użytkownika i na zdalnym serwerze pocztowym. Dzięki temu użytkownik może korzystać z następujących udogodnień:

1. Dostęp do wiadomości z wielu programów pocztowych. Na przykład użytkownik Thunderbirda, MS Outlook z kontem Microsoft Live może używać zarówno Thunderbirda, Ms Outlook zainstalowanego na swoim komputerze, jak i pocztowego interfejsu sieciowego Microsoftu.

2. Pobieranie wiadomości na urządzenie lokalne i przeglądanie ich w trybie offline – bez połączenia z internetem.

3. Szybsze wczytywanie wiadomości zapisanych na lokalnym dysku twardym. Większa wydajność wyszukiwania na dysku lokalnym niż na zdalnym serwerze. Przeszukiwanie treści wiadomości jest możliwe tylko w pobranych wiadomościach.

4. Używasz swojego ulubionego programu pocztowego, a wiadomości e-mail od twoich klientów automatycznie zapisują się w ich karta w programie OptimaSales Aby zapewnić taką elastyczność i funkcjonalność, wiadomości muszą być zsynchronizowane pomiędzy urządzeniem lokalnym i serwerem pocztowym. Poniżej zobacz jakie parametry należy wprowadzić w OptimaSales i swoim programie pocztowym, aby uzyskać powyższe korzyści.

Jak skonfigurować w OptimaSales działanie synchronizacji IMAP?

1. Przejdź do Ustawień w OptimaSales i przejdź do Konfig. poczty IMAP.

Następnie wprowadź parametry:
adres serwera: to nazwa serwera, ktry obsługuje imap np. imap.mojadomena.pl lub inne możliwości
port dla imap to: 993 albo 143 w zależności od dostawcy
nazwa użytkownika: nazwa użytkownika na którego się logujes
hasło: wprowadź hasło do swojej poczty
strefa czasowa: proszę zostawić 0, jeżeli działasz w Polsce
SSL: zaznacz jeżeli twój dostawca tego wymaga, czyli wymaga szyfrowanego dostępu, zazwyczaj taki jest wymagany
– Opcja Tylko do odczytu: gdy opcja jest zaznaczona, z poziomu programu OptimaSales nie ma ingerencji w zawartość skrzynki pocztowej


Uwaga: Dostęp do treści tylko dla zalogowanych użytkowników w programie OptimaSales. Zaloguj się i odśwież tę stronę. Więcej o tym tutaj...