07 Lis 2018

Ułatw sobie pracę z systemem crm i wysyłaj wiadomości e-mail w oparciu o wcześniej przygotowane szablon

Szablon e-mail w crm
Jeśli mamy już dość odszukiwania e-maila z podobną treścią by odpisać podobnie kolejnemu klientowi, bo wiemy, że kiedyś już innemu to wcześniej wysyłaliśmy, to warto zerknąć na sposób pozbycia się tej irytującej czynności w OptimaSales CRM i użyć szablonów e-mail aby zapomnieć o tym problemie.

Dzięki wykorzystaniu opcji w naszym systemie crm zyskamy więcej czasu i jednocześnie zwiększamy efektywność naszej pracy. Dzięki temu, że wcześniej przygotujemy w programie listę szablonów e-mail nasze odpowiedzi nie muszą być tworzone od początku, gdyż tylko je redagujemy przed wysyłką. Aha, no i wszytko od razu nam się personalizuje (sz.p. i takie tam). A więc tego typu pomyłki również odpadają w naszej pracy.

Dzięki własnej bibliotece szablonów e-mail wysyłanie informacji, czyli cała korespondencji jest ułatwiona, a przy okazji zyskujemy powtarzalny wygląd. Tą bibliotekę szablonów tworzymy w łatwy sposób wprost w programie przy pomocy przyjaznych edytorów html.

W praktyce wygląda to tak, że wykonujemy 5 lub 3 kroki aby wysłać e-mail. A więc gdy nie mamy jeszcze szablonu e-mail, to 5 kroków, a gdy już go mamy gotowy, to 3 proste kroki.

1. Tworzymy szablon w oparciu o prosty, wbudowany edytor HTML w programie crm,
2. Zapisujemy szablon,
3. Wybieramy osobę lub firmę do której chcemy to wysłać wiadomość, czyli otwieramy jej kartę lub wykonujemy z to z listy kontaktów itp.,
4. W okno wysłania e-maila, wybieramy z listy nasz szablon, a tuż przed jego wysłaniem, mamy jeszcze możliwość redagowania jego treści,
5. Gdy wszystko gotowe, to wysyłamy poprzez kliknięcie w przycisk Wyślij,
6. Kolejne wysyłki odbywają się już bez kroków 1 i 2 (bo mamy już gotowe szablony z treścią), wybieramy osobę i wysyłamy.

Powyższa ścieżka dowodzi, że dzięki temu oszczędzamy czas na powtarzających się czynnościach oraz unikamy ewentualnych błędów przy tych powtarzających się czynnościach.

Szablon e-mail w OptimaSales

Program crm jakim jest OptimaSales to polskie rozwiązanie, które jest używane przez polskich użytkowników, więc jeżeli chcemy, to możemy go za darmo przetestować. Zapisz się na crm demo…?

Zerknij tutaj… na pełną listę dostępnych funkcji w OptimaSales CRM